O SZKOLE | DOKUMENTY | ZAMÓWIENIA | KONTAKT

OSIĄGNIĘCIA W SPORCIE

10.01.2017 r.
Brąz w tenisie stołowym dziewcząt

W poniedziałek 9 stycznia 2017 roku w Pisarzowicach odbyły się Powiatowe Mistrzostwa tenisa stołowego dziewcząt szkół gimnazjalnych. Do rozgrywek zgłosiło się sześć drużyn z gimnazjów naszego powiatu: Pisarzowic, Leśnej, Świeradowa, Siekierczyna, Olszyny oraz nr2 z Lubania. Graliśmy w dwóch grupach, w systemie każdy z każdym, mieliśmy w grupie drużynę z Leśnej oraz Świeradowa. Po ciężkim i wyrównanym boju z grupy wyszłyśmy z drugim miejscem, a w finale uplasowałyśmy się na zaszczytnym trzecim miejscu. Myślę, że to dobry początek roku, oby tak dalej!

Anna Frydryk

10.06.2016 r.
Trójbój LA klas drugich - strefa jeleniogórska

W środę 8 czerwca 2016 roku, mistrz powiatu czyli drużyna z klasy drugiej, naszej szkoły podstawowej wyruszyła na kolejny etap rywalizacji w trójboju lekkatletycznym do Kowar. Wyjechaliśmy w kolumnie trzema samochodami prowadzonymi przez naszych niezawodnych rodziców panią Mariolę Majer, pana Grzegorza Kędzierskiego oraz pana Jana Pieciula, za co bardzo gorąco im dziękujemy.

Na miejscu okazało się, że do zawodów zgłosiło się sześć drużyn z klas drugich - mistrzów powiatów strefy jeleniogórskiej. Poziom rywalizacji był wysoki, ale bardzo wyrównany, do końca nie wiedzieliśmy na jakim miejscu się znajdziemy. Po podsumowaniu okazało się, że uplasowaliśmy się na IV miejscu. Niewiele zabrakło abyśmy się znaleźli na podium, smutno było drużynie pogodzić się z tym faktem. Należy jednak pamiętać, że IV miejsce w całej strefie jeleniogórskiej to duży sukces i za to należą się uczniom wielkie gratulacje. W przyszłym roku trzeba zrobić wszystko, aby powtórzyć ten sukces a nawet go poprawić. Trzymamy kciuki!

07.06.2016 r.
MISTRZOSTWO POWIATU W TRÓJBOJU LA KLAS DRUGICH

Dnia 31 maja 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu odbył się finał powiatowy Trójboju Lekkoatletycznego klas II. Drużyna z naszej szkoły wystapiła w składzie: Oliwia Chajecka, Lena Kędzierska, Laura Kowalska, Martyna Kowalska, Natalia Matras, Rafał Torończak, Kacper Majer, Krzysztof Pieciul, Krystian Pilarczyk, Bartłomiej Turek. Zawodnicy zostali wyłonieni poprzez eliminacje, które wcześniej przeprowadziły wychowawczynie pani Iwona Rolińska oraz pani Elżbieta Ryżewska. W dniu zawodów rano, nasze „Drugaki” wraz z opiekunem panią Anną Frydryk wyruszyły szkolnym gimbusem na zawody. Na miejscu okazało się, że przyjechało dziewięć drużyn z klas drugich, ze szkół naszego powiatu. Stres i przejęcie panowało wśród naszych uczniów. Jednak tylko do momentu kiedy zaczęły się konkurencje. Rzut piłeczką przeszedł bezboleśnie, w biegu na 60 m prawie wszyscy wygraliśmy z konkurentem a w skoku w dal daliśmy z siebie wszystko. Z boku widać było wzajemne wsparcie i mobilizację. Nie daliśmy się nikomu i wygraliśmy bezkonkurencyjnie. Miło było patrzeć na radość po wygranej! Wielkie gratulacje! Dalszy etap odbędzie się 8 czerwca w Kowarach, trzymamy kciuki!

18.05.2016 r.
Sukces naszych chłopców w piłce nożnej

Dnia 10 maja 2016 roku, uczniowie naszej szkoły podstawowej wzięli udział w Powiatowych Mistrzostwach Piłki Nożnej, które odbyły się w Pisarzowicach. Do zawodów przystąpiło sześć szkół - mistrzów gmin powiatu lubańskiego. Rozgrywki odbyły się w dwóch grupach, gdzie grano każdy z każdym. Nasza drużyna była w grupie ze Smolnikiem i Świeradowem. Ze Smolnikiem zremisowaliśmy 0:0 a ze Świeradowem wygraliśmy 4:0, w wyniku czego zdobyliśmy pierwsze miejsce w grupie. Następnie graliśmy z Olszyną i wygraliśmy 2:1.W finale znów spotkaliśmy się ze Smolnikiem, z którym po trudnym boju przegraliśmy 2:0, zdobywając tym samym zaszczytne II miejsce w powiecie lubańskim. Chłopcy wykazali się wielką determinacją i wolą walki, za co należą im się wielkie gratulacje! Skład drużyny: Patryk Kąźmierczak, Kacper Kowalski, Oliwier Misiewicz, Marcin Orzechowski, Fabian Garbas, Rafał Sobol, Gracjan Świątek, Kewin Doliński, Bartosz Czekaj, Paweł Sawicki, Adrian Pinkowicz.

Powiatowy Czwórbój La chłopców szkół podstawowych

Dnia 05 maja 2016 roku w Pisarzowicach odbył się Powiatowy Czwórbój Lekkoatletyczny Dziewcząt i Chłopców. Gospodarzem zawodów była szkoła w Pisarzowicach, która dysponuje nowo - oddanym obiektem lekkoatletycznym.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Rafał Sobol, Marcin Orzechowski, Fabian Garbas, Samuel Zagórski, Bartosz Łuksza i Michał Gaździcki. Wszyscy uczestnicy zawodów musieli wziąć udział w czterech konkurencjach: biegu ba 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu na 1000 m. Po trudnym boju nasza drużyna uplasowała się na V miejscu, gratulujemy!

23.02.2015 r.
SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTEK W POWIATOWYCH ZAWODACH TENISA STOŁOWEGO

Dnia 09.02.2015r. uczennice naszego Gimnazjum, Agata Ryżewska, Milena Tupieka oraz Aneta Pinkowicz, wzięły udział w Powiatowych Mistrzostwach Tenisa Stołowego, które odbyły się w Gimnazjum w Pisarzowicach koło Lubania.

Do zawodów zgłosiło się siedem szkół z całego powiatu lubańskiego. Po wielu zaciętych meczach, nasza drużyna zajęła zaszczytne II miejsce, czym zakwalifikowała się do rozgrywek strefy jeleniogórskiej, które odbędą się w Pisarzowicach, koło Kamiennej Góry, w marcu. Wielkie gratulacje!

23.01.2014 r.
PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT Z GIMNAZJUM

Dnia 23 stycznia 2014 roku, w Gimnazjum nr 2 w Lubaniu odbyły się rozgrywki grupy A w piłce siatkowej dziewcząt. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Weronika Mydłowska- kapitan, Agata Ryżewska, Nikola Schiewy, Klaudia Januszkiewicz, Wiktoria Bogdan, Daria Cendrowska, Jagoda Marchewczyk, Zuzanna Łuksza, Aneta Pinkowicz, Paula Wójcik.

W grupie były cztery drużyny, trzy z Lubania :Gimnazjum nr 1, nr 2 i nr 3 i my Gimnazjum z Siekierczyna. Grałyśmy systemem każdy z każdym, czyli każdy grał po trzy mecze.

Dziewczyny miały bardzo trudne zadanie, gdyż wiele zawodniczek z pozostałych szkół regularnie trenuje siatkówkę, poza tym większość z nich uczęszcza do trzeciej klasy gimnazjum, której w naszej szkole jeszcze nie ma. Niestety przegrałyśmy, ale nie załamujemy się! Potraktowałyśmy te zawody jako trening i lekcję siatkówki, aby w przyszłym roku pokazać na co nas stać!

16.01.2014 r.
POWIATOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Dnia 16 stycznia 2014 roku, uczennice klasy szóstej, Justyna Staniewska i Natalia Bednarczyk wzięły udział w Powiatowych Zawodach Tenisa Stołowego w Pisarzowicach. Nasze uczennice po bojowych meczach zajęły V miejsce. Zabrakło im trochę szczęścia, gdyż dwie drużyny były w zasięgu, ale niestety nie udało się z nimi wygrać. Ważne jest to, że dziewczyny dały z siebie wszystko i godnie reprezentowały naszą szkołę. Serdecznie gratulujemy.

27.02.2013 r.
Finał Powiatowy Minisiatkówki "4" Siatkarskich Chłopców

Dnia 27.02.2013 r. również w Smolniku odbył się Finał Powiatowy Minisiatkówki "4" Siatkarskich Chłopców. Nasi uczniowie w składzie: Kamil Szewców, Patryk Szewczyk, Kornel Mydłowski, Piotr Łamasz, Piotr Sawicz, Damian Dorniak, Szymon Targoński, Bartek Naglewski zajęli III miejsce. Przed nami miejsca wywalczyły SP w Smolniku oraz SP Nr 1 W lubaniu. Duże brawa za determinację i sportową walkę.

26.02.2013 r.
Finał Powiatowy Minisiatkówki "4" Siatkarskich Dziewcząt

Dnia 26.02.2013 r. w Smolniku odbył się Finał Powiatowy Minisiatkówki "4" Siatkarskich Dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Klaudia Piela, Wiktoria Góralska, Aneta Pinkowicz, Zuzanna Łuksza, Laura Nowak, Klaudia Naumiec, Agata Butrym, Milena Tupieka, Karolina Pijanowska zajęła IV miejsce. Przed nami uplasowały się SP nr 1 w Lubaniu, SP W Smolniku oraz SP w Kościelniku. Serdecznie gratulujemy!

07.01.2013 r.
Finał Powiatowego Tenisa Stołowego Dziewcząt

Dnia 07.01.2013 r. nasza szkoła zorganizowała w ODK w Zarębie zawody Finału Powiatowego Tenisa Stołowego Dziewcząt. Nasze uczennice z klasy VI: Zuzanna Łuksza oraz Aneta Pinkowicz zajęły II miejsce, za SP w Smolniku i przed SP w Świeradowie. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy pani Dyrektor Gminnego Domu Kultury Jolancie Napadłek za udostępnienie sali.