TWÓRCZOŚĆ DZIECI

2017-05-24 r.
,,DUCH GÓR” - warsztaty plastyczne w grupie 5-6 latków

Grupa 5-6 latków przystąpiła do udziału w kolejnym konkursie plastycznym. Praca została wykonana przez całą grupę przedszkolną 5-6 latków (23os.) podczas cyklu warsztatów z udziałem pani Doroty Lewandowskiej pod kierunkiem wychowawcy.

,,NASZ” DUCH GÓR- to trójczłonowa postać: człowieka, zwierzęcia i rośliny. Jest to postać przyrodnicza, która uosabia w sobie wszystkie siły natury. Scala ona w sobie cały świat przyrodniczy. ,,DUCH GÓR” przeprowadza inwentaryzację SWOJEGO PRZYRODNICZEGO KRÓLESTWA.

Wykonanie pracy cieszyło się u dzieci bardzo dużym zainteresowaniem i kreatywnością, a pomysły rodziły się na bieżąco podczas pracy. To dzieci stworzyły plan postaci, który skrupulatnie został odnotowany przed przystąpieniem do tworzenia ,,NASZEGO DUCHA” . Inspiracją do działania i do wspaniałej zabawy były legendy poznane z wychowawcą - ,,Legendy o Duchu Gór” ze zbioru R. Chrześcijańskiej.

Pani Dorotka w profesjonalny sposób pomagała nam w przygotowaniu potrzebnych materiałów i narzędzi oraz służyła swoimi fachowymi radami, a w razie potrzeby pomocą. Ukazała możliwość wykorzystania różnorodnych technik plastycznych w wykonaniu takiej pracy.

Jednakże samo działanie i tworzenie należało do dzieci.

Pracę końcową warsztatów dołączymy po ogłoszeniu wyników, a Pani Dorocie Lewandowskiej serdecznie dziękujemy za współpracę i fachowe doradztwo.

Wych. Wiesława Ostrowska