2019-10-06 r.
IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku przebiegał pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.  Dzień ten był podsumowaniem całego tygodnia Tabliczki Mnożenia, w ciągu którego, podczas różnych  zajęć, utrwalaliśmy mnożenie między innymi rozwiązując łamigłówki, wykonując ćwiczenia na lekcjach wychowania fizycznego, utrwalając liczebniki na języku niemieckim, układając rymowanki oraz przygotowując plakat. W piątek, na górnym korytarzu, na przerwach odbyły się zawody o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Każda klasa miała wyznaczone stanowisko. Uczeń, który w swojej klasie rozwiązał najwięcej zadań, otrzymał tytuł i ocenę bardzo dobrą z aktywności z matematyki. W szkole rozwieszone były QR-kody. Należało je zeskanować i rozwiązać zadania. Każdy, kto do godziny 10:00 dostarczył prawidłowe rozwiązania otrzymał piątkę z matematyki.

Na trzeciej lekcji odbył się apel. Drużyny z poszczególnych klas  rywalizowały  o tytuł Szkolnych Mistrzów Tabliczki Mnożenia w kategoriach: klasy III-IV i klasy V-VIII.  Uczniowie wzięli udział w czterech konkurencjach: wieża, kabum, trimino i test wiedzy. Komisja po podliczeniu punktów ogłosiła wyniki.

Tytuł Szkolnych Mistrzów Tabliczki Mnożenia w kategorii klas III-IV zdobyła klasa III, a w kategorii klas V-VIII klasa VI b. Gratulujemy!

Cele akcji:

- propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki,

- zachęcanie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób,

- nadrobienie „tabliczkowych” zaległości po wakacjach,

- utrwalenie przez uczniów znajomości tabliczki mnożenia i dzielenia (w  zakresie do 100),

- doskonalenie  umiejętności pracy w grupie,

- ćwiczenie  umiejętności radzenia sobie z porażką.

Anna Czekaj-Biernat

Agnieszka Brykner