2019-09-16 r.
Pamiętamy…

Rozpoczęcie roku szkolnego zbiega się z tragicznymi wydarzeniami w dziejach naszej ojczyzny. Nie możemy zapomnieć, że 80 lat temu, właśnie 1 września 1939 r. o świcie hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę. Rozpoczęła się II wojna światowa, największy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości. Sześcioletnia wojna pochłonęła wiele istnień ludzkich i spowodowała wiele zniszczeń.

Dnia 1 września 2019 r. odbyły się gminne uroczystości 80- rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczestniczyliśmy w nich wspólnie z Panem Wójtem, władzami gminy, przedstawicielami OSP oraz uczniami szkoły z Zaręby . Naszą szkołą reprezentował poczet sztandarowy. W trakcie uroczystości uczniowie  złożyli znicze pod pomnikiem poświęconym pamięci  żołnierzy poległych za ojczyznę w czasie II wojny światowej.