Telefon kontaktowy75 7221728
E-mail kontaktowyszkola@siekierczyn.pl
O SZKOLE | DOKUMENTY | ZAMÓWIENIA | KONTAKT

AKTUALNOŚCI


2019-05-27 r.
Wycieczka do Szklarskiej Poręby

 

    Dnia 20 maja 2019 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Szklarskiej Poręby. Na miejscu przywitał nas pan przewodnik, który cały dzień opiekował się naszą grupą wycieczkową.

   Pierwsze pamiątki kupiliśmy w Karkonoskim Parku Narodowym, przy wodospadzie Szklarki  (pewnie większość z nas nie raz słuchała szumu spływającej po kamieniach wody). Następnym punktem wycieczki był skansen Tygiel Waloński, znany jako Osada Poszukiwaczy Skarbów. Tam dowiedzieliśmy się, jak wyglądało w średniowieczu wydobywanie minerałów oraz praca m.in. hutników, kowali i cieśli.  Spróbowaliśmy również pysznego walońskiego chleba i ruszyliśmy dalej.

Udaliśmy się do Leśnej Huty, gdzie obserwowaliśmy pracę hutników wykonujących  z kolorowej masy szklanej prześliczne figurki. W ciągu kilku minut powstał piękny łabędź, jednorożec i kotek. W sklepie zakupiliśmy szklane ozdoby, choć wybór był trudny. Pożegnaliśmy miasto i pan przewodnik krótszą trasą poprowadził nas pod olbrzymią skałę zwaną Chybotkiem.  Po drodze nie omieszkał zapewnić nam kilku drobnych rozrywek, ale największe wrażenie zrobiła na nas burza z piorunami – w środku lasu – i  ulewa.  Po drodze poznawaliśmy różne legendy  związane z miejscem naszej wycieczki, nie zabrakło więc historii Liczyrzepy.

Następnie skierowaliśmy się do Chaty Izerskiej, gdzie zjedliśmy kiełbaski z grilla i wypiliśmy ciepłą herbatę. Zbędne kalorie można było na miejscu spalić, ponieważ pod Chatą znajduje się plac zabaw z licznymi atrakcjami.

Ostatnim punktem wycieczki był znajdujący się nieopodal stary niemiecki cmentarz. Pan opowiedział nam krążące po Szklarskiej Porębie historie związane z tym miejscem.

Około godziny 16.30  ruszyliśmy w drogę powrotną.

   Choć pogoda była zmienna, wycieczka bardzo nam się podobała.

 

Natalia Brykner i Eliza Rolińska 

 

Linki:

Projekt z klasą
Stronę dwiedziło: 112974 osób.
AKTUALNOŚCI | O SZKOLE | DOKUMENTY | ZAMÓWIENIA | KONTAKT
Copyright © SP w Siekierczynie - 2012