Telefon kontaktowy75 7221728
E-mail kontaktowyszkola@siekierczyn.pl
O SZKOLE | DOKUMENTY | ZAMÓWIENIA | KONTAKT

AKTUALNOŚCI


2019-05-22 r.
Gala konkursu ZDOLNY ŚLĄZACZEK

We wtorek, 02 kwietnia 2019 r. odbyła się gala konkursów Zdolny Ślązaczek i Zdolny Ślązak Gimnazjalista. Miałem  zaczyt uczestniczyć w niej  jako laureat części polonistycznej Zdolnego Ślązaczka.     

   Uroczystość miała wzniosły charakter, zwłaszcza moment wręczenia nagród, podczas którego to uczucie potęgowały fanfary. Wyjście na scenę było  czymś wspaniałym, nawet trudno mi to opisać. W jednej chwili ogarnęła mnie radość, duma, energia do dalszego działania oraz wdzięczność.                                                                                       

    Korzystając z okazji, chciałbym podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali. Szczególnie chciałbym wyróżnić w tych podziękowaniach panią Małgorzatę Małek oraz panią dyrektor Annę Skowrońską. Jednocześnie życzę  dalszych sukcesów, ponieważ to nie tylko mój sukces, ale nas wszystkich.

                                                                                                         Kamil Płucienniczak

 

 

    W Auli Jana Pawła II na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu  Kamil odebrał z rąk pana Marcina  Krzyżanowskiego, Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego, oraz pani   Marioli Kolan, Zastępcy Dyrektora Wydziału Nadzoru Kształcenia Podstawowego i Specjalnego w Kuratorium Oświaty, dyplom laureata konkursu Zdolny Ślązaczek z języka polskiego. Jest to pierwsze wyróżnienie naszego ucznia w tym prestiżowym, składającym się z trzech etapów, konkursie.

   Zakres materiału, jaki Kamil musiał opanować, by móc w lutym rywalizować ze 155 uczniami na etapie wojewódzkim, był ogromny. Nasz uczeń podołał temu zadaniu kosztem czasu wolnego, zrezygnował z przyjemności, zabawy. Ale nagrody, jaką Kamil otrzymał, pewnie zazdrości mu każda koleżanka i kolega z klasy. Uczeń został zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, otrzyma na koniec roku ocenę celującą z polskiego i dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkoły średniej.  

    Byłam z Kamilem na tej pięknej, uroczystej  gali. To też dla mnie duże przeżycie…  Gratulujemy  naszemu zdolnemu Ślązaczkowi – Kamilowi Płucienniczakowi – i życzymy dalszych sukcesów już w nowej, średniej szkole.

                                                                                                           p. Małek   

Linki:

Projekt z klasą
Stronę dwiedziło: 112974 osób.
AKTUALNOŚCI | O SZKOLE | DOKUMENTY | ZAMÓWIENIA | KONTAKT
Copyright © SP w Siekierczynie - 2012