2019-05-21 r.
Wycieczka klasy pierwszej do Świeradowa Zdroju

Dnia 30 kwietnia 2019r. gościliśmy w „ Czarcim Młynie” na wtorkowych warsztatach wypieku chleba. Ok. godziny 9.00 na miejscu przywitała nas bardzo sympatyczna młynarka, która zaopiekowała się naszą grupą wycieczkową do końca. W bardzo ciepłej i przyjaznej atmosferze dzieci poznały nazwy zbóż, mąk i produktów, potrzebnych do wypieku chleba. Samodzielnie też uczestniczyły w tworzeniu ciasta oraz ubijaniu śmietany na masło. W tym czasie, gdy nasze bochenki piekły się w piecu, zwiedzaliśmy młyn, poznaliśmy jego historię.

Byliśmy też w Centrum Edukacyjnym „ Izerska Łąka” i uczestniczyliśmy tam w zajęciach na temat zagrożeń dla naszej planety. Dowiedzieliśmy się o niebezpieczeństwach, płynących z zanieczyszczenia sztucznym światłem. Obserwowaliśmy też gwieździste niebo i układ gwiazd.

Na koniec degustowaliśmy upieczone chleby ze świeżym masłem. Ale pychota!

Dziękujemy pomysłodawcom tego przedsięwzięcia i polecamy wszystkim taką zabawę w piekarza.

Wych. Iwona Rolińska