2018-10-23 r.
SZTAFETA NIEPODLEGŁOŚCI

Wkrótce będziemy obchodzić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale już teraz odbywają się imprezy, mające na celu podkreślenie wagi tego święta.

18 października 2018 r. zorganizowaliśmy SZTAFETĘ NIEPODLEGŁOŚCI – sportową imprezę, w której udział wzięli wszyscy uczniowie. Zawody poprzedzone były apelem, na którym uczniowie poznali zasady rywalizacji oraz cel imprezy – uczczenie ważnego, narodowego święta. Uczniowie i nauczyciele ubrani - jedni na biało, drudzy na czerwono, niektórzy na biało – czerwono zaprezentowali hasła promujące swój kolor. Pomysłowość przeszła oczekiwania organizatorki. Było patriotycznie i jednocześnie wesoło.

Po apelu wszyscy udali się na boisko, gdzie odbyły się biegi sztafetowe. Między sobą rywalizowały dwie drużyny: BIALI i CZERWONI. Walka była bardzo zacięta, poświęcenie zawodników ogromne. Zwyciężyła drużyna Czerwonych.

Wielkie gratulacje dla zwycięskiej drużyny, a brawa dla wszystkich uczestników oraz kibiców, którzy z wielkim zaangażowaniem, nie szczędząc gardeł, wspierali swoich zawodników.

W ciągu tej godzinnej imprezy działo się bardo wiele, ale – co  najważniejsze – uczniowie udowodnili, że potrafią się kulturalnie bawić, zdrowo rywalizować i pamiętają o ważnych dniach w naszej historii.

Anna Frydryk