2018-10-23 r.
Wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego

10 października odbyły się w naszej szkole wybory. Przeprowadzenie wyborów to jedno z najważniejszych działań i pierwszy krok w budowaniu demokratycznego wizerunku szkoły. Kandydaci, chcący brać udział w rywalizacji przygotowywali plakaty wyborcze. Każdy starał się przekonać kolegów, by swój głos oddali na niego. Kampania miała wyłonić spośród kandydatów osoby kreatywne, odpowiedzialne, gotowe do reprezentowania całej społeczności uczniowskiej. Wybory uczą demokracji i aktywności społecznej. Uczniowie przekonują się, że mają wpływ na życie szkoły, a dobrze wybrany zarząd nie tylko reprezentuje ich interesy, ale zachęca ich do działania i bierze udział w realizowaniu wielu zadań szkoły. Komisja wyborcza, złożona z przedstawicieli klas IV- III G, podczas przerw przeprowadziła wybory. Głosowanie było tajne, bezpośrednie i powszechne. W głosowaniu wzięło udział 143 uczniów na 159 uprawnionych. W wyborach oddano 140 głosów ważnych i 3 głosy nieważne. Do Zarządu SU weszli:

Zuzanna Zielonko - 75 głosów (52%)

Aleksandra Jaworowska – 27 głosów (19%)

Konrad Bujko - 19 głosów (13%)

Eliza Rolińska -10 głosy (7%)

Wszystkim kandydatom dziękuję za udział. Głosującym za wysoką frekwencję (90%), a zwycięzcom serdecznie gratuluję i życzę owocnej pracy.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego- Agnieszka Brykner