2018-10-18 r.
Wspólne śniadanie w IV b.

Nasza szkoła przystąpiła do „Programu dla szkół”, mającego na celu promowanie wśród dzieci zdrowej diety, bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne.

W ramach realizacji zadań programu klasa IV b zorganizowała wspólne śniadanie. Zaprosiliśmy na nie naszą szkolną intendentkę, panią Ewelinę Tchórz. Na początku pani Ewelina omówiła zasady prawidłowego żywienia. Przedstawiła nam piramidę zdrowego żywienia. Powiedziała o roli warzyw i owoców w naszej diecie oraz o produktach których powinniśmy unikać. Następnie przystąpiliśmy do przygotowania wspólnego śniadania. Powstały pyszne kanapki, na których pojawiły się pomidory, ogórki, papryka, szczypiorek, bazylia i sałata. Oliwka przygotowała owocowe koreczki, a Wiktor i Piotrek sałatki. Było bardzo barwnie, kolorowo, a przede wszystkim zdrowo. Obiecujemy starać się, aby w naszym jadłospisie było jak najwięcej warzyw i owoców.

Dziękujemy pani Ewelinie za to, że przyjęła nasze zaproszenie, za cenne wiadomości oraz pyszne soczki owocowe.

Klasa IV b z wychowawcą Agnieszką Brykner