2018-10-12 r.
SPRZĄTANIE ŚWIATA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

4 października 2018r. nasz Oddział Przedszkolny sprzątał świat. Dla dobra najbliższego środowiska przedszkolaki w tym dniu uczyły się segregować odpady, bo ,,czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”.

Najpierw obejrzeliśmy prezentację na tablicy multimedialnej, dzięki której dowiedzieliśmy się: jak segregować odpady i co robić, aby ograniczać ilość odpadów wytwarzanych w domu. Następnie dzieci pokazały, jak segregować odpady, a wykorzystały do tego rzeczy zgromadzone w ciągu tygodnia w przedszkolu.

Po ćwiczeniach w sali  przedszkolnej wyruszyliśmy na wycieczkę, aby obejrzeć kontenery, m.in. taki, do którego można wrzucać np.: ubrania, zabawki i w ten sposób pomagać dzieciom niepełnosprawnym. Później wyposażeni w rękawiczki udaliśmy się na plac szkolny i porządkowaliśmy teren wokół szkoły, a odpady umieszczaliśmy w odpowiednich pojemnikach.

Nasza akcja to dopiero początek działań na rzecz ochrony najbliższego otoczenia. Najpierw  musimy zapamiętać, żeby nasze odpady trafiały do worka w odpowiednim kolorze.

Mamy nadzieję, że przedszkolaki będą wzorem dla innych, którzy chcą dbać o przyrodę.

Alicja Barabola, Elżbieta Ryżwska