2018-10-12 r.
POLICJANCI Z KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W LUBANIU W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Na początku każdego roku szkolnego przypominamy dzieciom zasady bezpieczeństwa, dlatego dnia 26 września 2018r., z inicjatywy wychowawców, przedszkolaki spotkały się z policjantami. Organizatorem akcji był tato 5- letniego Kacpra, pan Andrzej Nastasowski.

Głównym celem zajęć było propagowanie bezpiecznych zachowań w życiu codziennym dzieci i niesienie pomocy innym w sytuacjach zagrożenia.

Policjanci pokazali i opowiedzieli przedszkolakom, jak bezpiecznie mają poruszać się w drodze do przedszkola i poza nim (pieszo i na rowerze) oraz gdzie bezpiecznie mogą się bawić. Uświadomili słuchaczy, jak mają zachować się i co zrobić podczas spotkania z psem, kiedy można dorosłemu ufać, a kiedy nie. Dzieci poznały również najważniejsze znaki drogowe. Dzięki kolorowym planszom prezentacja była bardzo pouczająca i ciekawa.

Następnie dzieci miały możliwość zadawania pytań, których nie było końca, a najbardziej zainteresowały się kajdankami i bronią. Wtedy goście opisali i pokazali, w co wyposażony jest policjant i do czego służą np. kajdanki i kiedy mogą ich użyć. Dzieci bardzo uważnie słuchały i obserwowały funkcjonariuszy.

Podczas pogadanki policjanci podkreślali, jak ważną rolę pełnią znaczki odblaskowe, dlatego uczestnicy szkolenia otrzymali w prezencie odblaski na rękę.

Na zakończenie rozmów podziękowaliśmy policjantom i mamy nadzieję, że uświadomiliśmy dzieciom, że muszą być ostrożne i przewidujące.

Dziękujemy za zorganizowanie spotkania panu Andrzejowi Nastasowskiemu.

Alicja Barabola, Elżbieta Ryżewska