2018-10-09 r.
PIŁKA NOŻNA 2018

Dnia 17 września 2018 roku, nasza szkoła zorganizowała gminne rozgrywki piłki nożnej klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum dziewcząt i chłopców. Do naszej szkoły zawitała Szkoła Podstawowa w Zarębie i Szkoła Podstawowa w Platerówce. Rozgrywki zaczęły się od dziewcząt, gdyż rywalizowały one jedynie z drużyną ze szkoły w Zarębie. Mecz zakończył się piękną wygraną naszych dziewcząt. Po dziewczętach zaczęły się mecze chłopców, którzy grali systemem każdy z każdym, ponieważ były trzy drużyny. Po zaciętych bojach klasyfikacja końcowa wyglądała następująco: III miejsce Szkoła Podstawowa w Platerówce, II miejsce Szkoła Podstawowa W Zarębie, I miejsce Szkoła Podstawowa w Siekierczynie.

Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców zakwalifikowały się do rozgrywek powiatowych.

Wielkie podziękowania dla pana Pawła Baraboli za sędziowanie w naszych rozgrywkach.

21 września 2018 roku chłopcy pojechali szkolnym gimbusem na rozgrywki powiatowe do Lubania. Tam już wszystkie drużyny były bardzo mocne i naprawdę trudno było przewidzieć wynik końcowy. Oczywiście nasi chłopcy dali z siebie wszytko żeby wypaść jak najlepiej i udało się. W klasyfikacji końcowej zdobyli zaszczytne II miejsce zaraz za Szkołą Podstawową w Smolniku. Wielkie brawa dla drużyny.

28 września 2018 roku dziewczęta pojechały na rozgrywki powiatowe do Olszyny. One podobnie jak chłopcy dały z siebie wszystko. Do końca nie było wiadomo jaka będzie końcowa klasyfikacja. Po zsumowaniu wszystkich punktów zdobyły zaszczytne III miejsce w powiecie lubańskim. A rozgrywki wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów i uczennic. Pozostaje tylko niesmak, że zawodnicy nie dostali nawet medali.

Anna Frydryk