2018-06-26 r.
Sukcesy i osiągnięcia dzieci z oddziału przedszkolnego w Siekierczynie w roku szkolnym 2017/2018

Na etapie wychowania przedszkolnego ulubiona forma działalności dzieci to zabawa. Jednocześnie praca nauczyciela jest ukierunkowana na odkrywanie, rozwijanie zdolności indywidualnych i zainteresowań. Wychowawczynie, zgodnie z potrzebami dzieci, w tym roku szkolnym stwarzały przedszkolakom wiele warunków do nabywania nowych doświadczeń, rozbudzania wrażliwości estetycznej i kształtowania ekspresji muzycznej i plastycznej. W celu wsparcia dzieci zdolnych, a także rozwijania wiary we własne możliwości organizowano w przedszkolu różne konkursy wewnętrzne i uczestniczono w różnych konkursach zewnętrznych.

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań ostatnich wydarzeń w przedszkolu. W czerwcu wyróżnione dzieci z grupy 6-latków uczestniczyły w różnych uroczystościach wręczenia nagród.

11 czerwca 2018r. gościliśmy w Starostwie Powiatowym w Lubaniu. Powiatowa Komisja Konkursowa wytypowała 2 prace plastyczne pod hasłem „112- ratuje życie” do konkursu na szczebel wojewódzki.

Oto laureaci z grupy 6-latków:

I miejsce – Michał Otton

II miejsce- Maja Frydryk

12 czerwca 2018r. grupa dzieci 6-letnich brała udział w XVIII GALI WRĘCZENIA NAGRÓD LAUREATOM KONKURSÓW POWIATOWYCH.

LAUREATKI POWIATOWEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK:

I miejsce grupowe: Natasza Kurczab, Agata Odrzywołek, Lena Sawicka, Oliwia Silwanowicz, Nikola Szabelska

LAUREATKA X POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Przyroda nas zachwyca”

II miejsce: Milena Madej

21 czerwca 2018r. dwie dziewczynki z grupy 6 - latków uczestniczyły w uroczystości rozdania nagród w siedzibie Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej. Ich prace plastyczne pod tytułem „Lubię zieleń w mojej okolicy” zdobyły następujące miejsca:

Szczególne wyróżnienie: Oliwia Silwanowicz

Wyróżnienie: Laura Ubych

Jestem bardzo dumna z moich przedszkolaków i życzę im dalszych sukcesów na kolejnym etapie nauki, tym razem w szkole, bo to już od września tego roku.

Powodzenia!!!

Wychowawczyni: Iwona Rolińska