Telefon kontaktowy75 7221728
E-mail kontaktowyszkola@siekierczyn.pl
O SZKOLE | DOKUMENTY | ZAMÓWIENIA | KONTAKT

AKTUALNOŚCI


2018-06-21 r.
UCZNIOWIE GODNI NAŚLADOWANIA

Rok szkolny 2017/2018 obfitował w sukcesy, które odnieśli nasi uczniowie na każdym etapie edukacyjnym. Na Gali Laureatów, która odbyła się 12 czerwca w Lubaniu, wystąpiło aż trzech wspaniałych recytatorów z naszej szkoły: Maja Iwanek zajęła I miejsce w powiecie w kategorii klas gimnazjalnych. Aleksandra Stelmach zajęła III miejsce wśród reprezentantów klas IV – VII szkół podstawowych, a Piotr Boczyj  z klasy II – III miejsce w kategorii klas I – III. Natalia Gul zajęła III miejsce w konkursie ortograficznym, który odbywał się pod hasłem „Twórcy niepodległości i ich czyny”. W przedszkolnym konkursie plastycznym II miejsce z pracą o przyrodzie zajęła Milena Madej. Filip Raczkowski znalazł się na III miejscu w konkursie matematycznym klas II – III szkół podstawowych.

Godny podkreślenia jest sukces przedszkolaków: Nataszy Kurczab, Agaty Odrzywołek, Leny Sawickiej, Oliwii Silwanowicz, Nikoli Szabelskiej w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Oliwia Chajecka z klasy IV b pokazała talent plastyczno – techniczny, tworząc wielkanocne jajo, za które zdobyła II miejsce. Natalia Kretowicz zajęła II miejsce w konkursie plastycznym pod hasłem „Przyroda nas zachwyca”. Martyna Korobczyc osiągnęłą sukces w konkursie ortograficznym dla klas II – III, zajmując II miejsce w powiecie. 

Po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w konkurs plastycznym  Nadleśnictwa Świeradów pt. ,,Rok w Lesie”. Praca Klaudii Żuber zajęła III miejsce w kategorii klas IV – VI, a praca Mai Iwanek znalazła się na II miejscu wśród klas gimnazjalnych. Martyna Kowalska z klasy IV zdobyła wyróżnienie w tym konkursie.

Laureatką Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży „A gdyby tak…” – została Maja Iwanek. Konkurs miał zasięg wojewódzki, podobnie jak kolejny konkurs literacki – „W  kilku słowach o …przyjaźni”, w którym Julia Marchewczyk zdobyła  I, a Maja Iwanek II miejsce.

Uczniowie, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, uczestniczą w wielu konkursach i zawodach sportowych różnych szczebli, od szkolnych do międzynarodowych, odnosząc w nich sukcesy, zajmując czołowe miejsca, rozwijają swoje umiejętności i zainteresowania, godnie reprezentują szkołę, bardzo chętnie podejmują się działań na rzecz klasy i szkoły, a ponadto cechuje ich właściwa postawa społeczna i wysoka kultura osobista, są koleżeńscy, potrafią pracować w zespole, są osobami bardzo życzliwymi, chętnie pomagają innym, aktywnie uczestniczą w pracach szkolnego Wolontariatu, są wzorem do naśladowania – otrzymują corocznie w czasie obchodów Święta Szkoły NAGRODĘ LITWOSA, przyznawaną przez Kapitułę. W tym roku na uroczystej akademii z okazji Święta Szkoły zostały wyróżnione uczennice: Martyna Korobczyc, Paulina Narel – z klasy III, Kinga Kuriata, Klara Szmigiel to wyróżnione dziewczynki z klasy VI. Kapituła przyznała nagrodę Mai Iwanek, Natalii Gul, Natalii Mydłowskiej, Karolinie Latkowskiej i Gabrieli Czarnej z klasy III G.

Corocznie wybierany jest także ABSOLWENT SZKOŁY. W tym roku ten zaszczytny tytuł przypadł Mai Iwanek, wzorowej uczennicy, laureatce wielu konkursów, uczennicy niezwykle aktywnej, będącej wzorem dla innych.

We wszystkich klasach na koniec roku szkolnego uczniowie wraz z wychowawcą wybierają UCZNIA ROKU danej klasy. Tegorocznymi Uczniami Roku zostali: Magdalena Gaździcka, Piotr Boczyj, Oliwia Czekalska, Filip Raczkowski, Maja Furdykoń, Martyna Kowalska, Nikola Taczała, Klaudia Żuber, Klaudia Kędzierska, Karolina Makowa.

Ci uczniowie także wyróżniają się wzorową postawą, aktywnością na rzecz szkoły i środowiska lokalnego, osiągają wysokie wyniki w nauce, są przykładem do naśladowania.

Od kilku lat laureaci konkursów na szczeblu co najmniej powiatowym otrzymują Stypendium Wójta Gminy Siekierczyn.

W roku szkolnym 2017/2018 do stypendium tego zostali zakwalifikowani: Natalia Kretowicz, Martyna Kowalska, Aleksandra Stelmach – w dziedzinie artystycznej, Maja Iwanek, Julia Marchewczyk, Natalia Gul – w dziedzinie naukowej.

Pani dyrektor również nagradza na zakończenie roku szkolnego ucznia, który osiągnął najlepszy wynik na egzaminie gimnazjalnym. Nagrodę tę otrzymuje Natalia Gul. W pierwszym półroczu Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymała Eliza Rolińska z klasy V za najwyższą średnią ocen w szkole na I semestr.

Po raz czwarty wzorowy uczeń z klasy II Gimnazjum może otrzymać z rąk pana Dariusza Furdykonia Stypendium Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego. W tym roku Rada Pedagogiczna na wniosek wychowawcy klasy pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Aleksandry Jaworowskiej do tej nagrody, również wzorowej uczennicy, chętnie podejmującej wiele inicjatyw szkolnych, rozpoznawalnej i w szkole, i w środowisku lokalnym.

Świat jest podtrzymywany oddechem dzieci  spieszących do szkoły”(Talmud). Dzieci, które codziennie spieszyły do szkoły, nie opuściły ani jednego dnia, otrzymały nagrody książkowe.

Stuprocentową frekwencję odnotowano u uczniów: Krystiana Greta z oddziału przedszkolnego, Zosi Małkiewicz z klasy I, Martyny Maciejko i Piotrka Boczyja z klasy II, Krzysia Nawojskiego i Dominika Sawickiego z klasy III a, Krzysia Hamielca i Daniela Korzeniowskiego z klasy III b, Patryka Greta i Gracjana Moroza z klasy VII oraz Karoliny Latkowskiej z klasy III G. Karolina nie opuściła ani jednego dnia w ciągu trzech lat nauki w Gimnazjum.

Przyznane zostały w tym roku nagrody sportowe dla uczniów klasy III G. Otrzymają je uczniowie, którzy wyróżniali się w sporcie w ciągu kilku lat. Są to: Natalia Mydłowska, Pamela Sawicka, Patrycja Pławiak, Krystian Szewców, Michał Szmigiel. To oni reprezentowali naszą szkołę na zawodach sportowych, zdobywali medale, dawali innym przykład zdrowej rywalizacji. Najwyższe wyróżnienie przyznano Kamilowi Jachyrze. Został on SPORTOWCEM ROKU.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego, pani Agnieszka Brykner, podkreśliła i nagrodziła pracę na rzecz szkoły i społeczności uczniowskiej uczniów klasy III G: Gabrysi Czarnej, Karoliny Latkowskiej, Natalii Mydłowskiej, Michała Szmigla i Kamila Jachyry.

Uczniowie klasy III G udzielali się również w Szkolnym Kole Wolontariatu. Za działalność przynoszącą radość innym nagrodzeni zostali: Gabrysia Czarna, Karolina Latkowska, Natalia Mydłowska, Maja Iwanek, Julia Marchewczyk, Paulina Aleksiun i Weronika Zapotoczna , uczennica klasy II G .

Panie ze świetlicy szkolnej wyróżniły pracę Julii Brykner, Julii Kaźmierczak, Magdaleny Rosiennik, Karola Pierzgalskiego, Nikoli Dzikowskiej. Te dzieci prezentują koleżeńską postawę, pracują na rzecz świetlicy, pomagają innym oraz wzorowo się zachowują, dając przykład innym dzieciom.

Doceniona została też praca Dominika Gajewskiego, Ani i Piotrka Połuboków. Otrzymają oni nagrodę za uspołecznienie. Wykonywali w ciągu roku szkolnego, a także w czasie wolnym, różne prace na rzecz szkoły, dbali o czystość otoczenia, zajmowali się przygotowaniem placu szkolnego do ważnych uroczystości.

Wśród wyróżnionych znalazła się duża grupa naszych gimnazjalistów, absolwentów Gimnazjum w Siekierczynie. W ten sposób, zgodnie z tradycją, nagrodzono ich wieloletnią pracę.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy w tym roku szkolnym odnieśli sukcesy w wielu dziedzinach na miarę swoich możliwości. Dziękujemy tym, którzy ciężko pracowali, by móc zaprezentować swoje mocne strony. A jest ich, jak widać, wielu.

Ogromne podziękowania należą się uczniom klasy V, szczególnie dziewczynkom, które włączały się aktywnie do życia szkolnego i życia społeczności lokalnej. Były widoczne na każdym apelu i uroczystości nie tylko szkolnej. Współpracowały z nauczycielami, prezentując swoje talenty muzyczne, taneczne, organizatorskie. Poświęcały swój czas w dni wolne, by promować naszą szkołę.

Współpraca uczniów, rodziców i nauczycieli daje radość i satysfakcję, jeśli wszyscy aktywnie włączamy się we wszelkie inicjatywy przynoszące korzyść uczniom i szkole.

Małgorzata Małek

 

Linki:

Projekt z klasą
Stronę dwiedziło: 101810 osób.
AKTUALNOŚCI | O SZKOLE | DOKUMENTY | ZAMÓWIENIA | KONTAKT
Copyright © SP w Siekierczynie - 2012