2018-06-11 r.
Co słychać w przedszkolu?

Wiosenne miesiące wypełnione były wieloma wydarzeniami w przedszkolu.

Co dwa tygodnie odbywały się bardzo ciekawe spotkania w bibliotece, realizowane w ramach programu czytelniczego w przedszkolu „Czytać każdy może”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wierszy, opowiadań i bajek, wyszukiwanych przez panią bibliotekarkę. Doskonaliły poprzez to umiejętność słuchania ze zrozumieniem, koncentrację uwagi i pobudzały wyobraźnię.

W tym miejscu pragniemy bardzo serdecznie podziękować p. Marzenie Stelmach za całoroczną współpracę i czas mile spędzony w bibliotece.

W maju gościła w przedszkolu młodziutka tancerka, uczennica klasy IV a- Aleksandra Stelmach, która dzieliła się z dziećmi pasją do tańca towarzyskiego. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć różne stroje i układy choreograficzne mniej znanych tańców. Dziękujemy Oli za wizytę w przedszkolu i życzymy jej wytrwałości w dążeniu do celu.

W kalendarzu majowym jest bardzo ważne święto - Dzień Mamy. W przedszkolu nie może zabraknąć uroczystości z tej okazji. Tradycyjnie włączyliśmy się w obchody tego dnia. Nasi milusińscy pod czujnym okiem wychowawców z dużym zaangażowaniem przygotowywali się do uczczenia swoich mam. Oprócz uczenia się tekstów, szykowali upominki oraz elementy dekoracji .

30 maja 2018r.w DK w Siekierczynie było głośno, wesoło i inaczej, bo dzieci miały okazję przeżyć niezapomniane chwile w obecności najbliższej im osoby. Najpierw grupa taneczna, która uczęszczała na dodatkowe zajęcia do p. Doroty Lewandowskiej zaprezentowała całoroczną pracę. Potem p. Anna Frydryk zachęciła do aktywnego spędzania wolnego czasu i poprowadziła aerobic dla wszystkich uczestników. Następnie swój popis dały przedszkolaki, które śpiewały piosenki dla mam, inscenizowały przedstawienie pt. „W świecie bajki” oraz recytowały wzruszające wiersze. Na koniec sala wypełniła się zapachem wiosennych kanapek, które przygotowały dzieci wraz ze swoimi mamami w ramach propagowania zdrowego odżywania. Na zakończenie tego miłego dnia niespodzianką dla dzieci były smaczne lody truskawkowe.

Takie działania nie odbędą się w przedszkolu bez współpracy chętnych osób. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tego dnia, a szczególnie panom: Tomaszowi Kunec, Dariuszowi Frydrykowi, Bogdanowi Kulszewiczowi oraz paniom: Ewie Zielonko, Annie Frydryk i Dorocie Lewandowskiej.

5 czerwca 2018r. udaliśmy się do OSP w Siekierczynie. O swojej pasji i odpowiedzialnej pracy strażaka opowiedział nam p. komendant – Dariusz Frydryk. Zapoznał dzieci ze sprzętem strażackim, utrwalił numery alarmowe i wdrażał do przestrzegania zasad bezpieczeństwa nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Te zajęcia wzbudziły w przedszkolakach duże zainteresowanie, a zarówno chłopcy jak i dziewczynki zdeklarowali się, że zasilą młodą kadrę strażaków w przyszłości. Panu Darkowi mówimy: „Dziękujemy” i pewnie jeszcze skorzystamy z jego doświadczenia i wiadomości.

Iwona Rolińska, Elżbieta Ryżewska