2018-06-01 r.
Laureatki konkursu poetyckiego na uroczystej gali w Polkowicach.

Laureatki dolnośląskiego konkursu „Kilka strof o … Przyjaźni”- uczennice III klasy siekierczyńskiego gimnazjum: Julia Marchewczyk i Maja Iwanek uczestniczyły w uroczystej gali, która miała miejsce 24 maja w Miejsko – Gminnej Bibliotece w Polkowicach.

Oto relacja jednej z uczestniczek:

„Podczas gali rozdania nagród towarzyszyły nam wielkie emocje. Na wstępie jedna z pań prowadzących przekazała wszystkim młodym artystom i poetom wyrazy uznania za ich pracę, ogromną wrażliwość na otaczający świat i kreatywność. Pogratulowała także naszym rodzicom tak utalentowanych pociech. Uznanie organizatorów konkursu dla naszych prac, podniosło nas na duchu. Wiemy, że warto publikować swoje prace, bo być może inni czują tak samo i podoba im się ten punkt widzenia. Warto podzielić się tym, co czujemy właśnie poprzez tworzenie poezji. Chciałabym gorąco zachęcić wszystkich do udziału w następnej edycji konkursu. Odebranie nagród było dla nas czystą przyjemnością, książki i dyplomy miłą pamiątką.

Maja Iwanek

Cieszy mnie sukces  uczennic i daje mi wiele satysfakcji. Wierzę , że potrafiłam zarazić je miłością do słowa pisanego, do układania wierszy, do poezji i wyrażania uczuć i emocji, przeżyć, sposobu widzenia i odczuwania świata. To równocześnie miłe podsumowanie mojej pracy. Gratuluję. Dalej twórzcie, pracujcie nad sobą i własnym rozwojem.

Mamom  uczennic serdecznie dziękuję za to, że towarzyszyły dziewczętom w tej gali, a mamie Julki- szczególne podziękowania za dowiezienia do Polkowic.

Pani od polskiego