2018-04-17 r.
Sukces Mai na VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim

10 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Smolniku odbył się finał VIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który przebiegał pod hasłem „100 lat niepodległości”. W ten sposób inicjator konkursu PCE w Lubaniu uczcił obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs adresowany był dla gimnazjalistów i uczniów siódmej klasy szkoły podstawowej. Naszą placówkę reprezentowały dwie uczennice, laureatki etapu szkolnego konkursu: Maja Iwanek i Pamela Sawicka. Jury konkursu oceniało dobór tekstu, jego interpretację, dykcję oraz wyraz artystyczny. Zdaniem jury najciekawiej, najpiękniej zaprezentowała się nasza Maja Iwanek, która zdobyła I miejsce za recytację wiersza Marka Grechuty „Wolność”. Wielkie brawa!

Również pięknie zarecytowała wiersz E. Słońskiego „Ta, co nie zginęła” Pamela Sawicka, która przykuła uwagę publiczności. Sądzimy, że w przeszłości będzie chętnie próbowała swoich sił w konkursach recytatorskich dla szkół ponadgimnazjalnych.

Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami, a laureaci spotkają się na uroczystej gali w Lubaniu.

W imieniu uczestniczek konkursu dziękuję organizatorom za miłą atmosferę i ciepłe przyjęcie. Szczególne podziękowania należą się mamie Pameli, Pani Marzenie Sawickiej, która bezpiecznie dowiozła nas na konkurs i z powrotem.

E. Słonecka

Na zamieszczonych poniżej zdjęciach - laureaci konkursu oraz Maja i Pamela.