2018-03-08 r.
Kolejne zmagania konkursowe za nami!

Dnia 6 marca 2018 r. uczennice z naszej szkoły: Aleksandra Stelmach, Aleksandra Jaworowska oraz Maja Iwanek wzięły udział w powiatowych eliminacjach XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik” oraz XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.

Uczestnicy zebrali się w bibliotece Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicz a w Lubaniu.Podczas oczekiwania na swoją prezentację towarzyszyły niemałe emocje.Wszyscy w napięciu oczekiwali na swoją kolej, ale sam występ sprawiał nam wiele radości i satysfakcji. Nasza najmłodsza koleżanka - Ola Stelmach z klasy IV a zaprezentowała wiersz o wiośnie E. Szymańskiego. Nieco starsza Aleksandra Jaworowska z klasy II G spróbowała swoich sił w dwóch, recytując wiersze „Pierwsza przechadzka” L. Staffa, „Liczbę Pi” W. Szymborskiej oraz fragment prozy – „Fizia w szkole”. Jako najstarsza reprezentantka naszej siekierczyńskiej szkoły wybrałam wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego ,,Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu”.

Mimo że nie udało nam się zająć zaszczytnych miejsc, samo uczestnictwo w konkursie wzbogaciło nas o nowe doświadczenia i pozwoliło rozwinąć nasze umiejętności recytatorskie. Tutaj przede wszystkim liczyła się dobra zabawa! Jesteśmy dumne, że mogłyśmy wziąć udział w tym konkursie J

Maja Iwanek

Dziękuję mamie Oli Jaworowskiej za zawiezienie nas na konkurs i towarzyszenie nam w czasie konkursowych zmagań.

Dziewczęta! Jestem z Was dumna! E. S.

Stronę dwiedziło: