2018-02-26 r.
POMAGAMY I MY

Z ludźmi chorymi na raka spotykamy się niemal codziennie, nie tylko w filmach. Widzimy chorych sąsiadów, znajomych, członków rodziny, klientów w sklepach czy pacjentów u lekarza. Są chore dzieci i dorośli, kobiety i mężczyźni. Wydawałoby się, że nie jesteśmy w stanie żadnej z tych osób pomóc, a jednak możemy coś dać od siebie, możemy zrobić coś dobrego dla innych.

Aby poprawić kondycję psychiczną kobiet, które w wyniku leczenia straciły włosy, możemy wziąć udział w akcji „Daj Włos”, zorganizowanej przez Fundację Rak¢n¢Roll.

Właśnie do niej włączyły się dwie dziewczynki z klasy V – Natala Brykner i Basia Mudło. Natalka obcięła 49 cm swoich blond włosów, a Basia poświęciła swój 30-centymetrowy warkocz, by z ich włosów powstały darmowe peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.

Pomoc jedenastolatek kobietom, które walczą z rakiem - jest to postawa godna naśladowania.

Brawo, Dziewczynki!

Małgorzata Małek

Jestem bardzo dumna, kiedy dowiaduję się o tak pięknych zachowaniach naszych uczniów. Gratuluję Rodzicom dobrego i mądrego wychowania dzieci. Dziewczęta - jesteście wspaniałesmiley

dyr. A. Skowrońska