2018-02-26 r.
,,PĄCZKOWE OSTATKI Z BABCIĄ I DZIADKIEM”

,,PĄCZKOWE OSTATKI Z BABCIĄ I DZIADKIEM” - UROCZYSTOŚĆ ŚRODOWISKOWA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W SIEKIERCZYNIE

Dzień Babci i Dziadka na stałe zapisał się w kalendarzu imprez przedszkolnych. Wyjątkowo w tym roku, wraz z kończącym się karnawałem, na uroczystość przedszkolną dziadkowie przybyli do DK w Siekierczynie dnia 13 lutego 2018 r.

Celem naszych działań było rozwijanie więzi emocjonalnej z rodziną, uczenie maluchów czerpania radości ze sprawiania innym niespodzianek oraz nabywanie pewności siebie podczas występów na scenie. Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuki, wtedy gdy one prezentowały swoje umiejętności i zdolności, czyli recytowały, śpiewały, tańczyły i inscenizowały utwór J. Tuwima „Rzepka”.

Dzieci przygotowywały się do tych popisów pod okiem rodziców, nauczycieli, a także dziadków. Wcześniej też wykonywały upominki dla swoich najbliższych na zajęciach warsztatowych z p. D. Lewandowską - pachnące mydełka, a podczas zajęć plastyczno – technicznych, zakładki do książek.

Zgodnie ze staropolskim zwyczajem i w celu kultywowania tradycji karnawałowych rodzice poczęstowali przybyłych gości: pączkami, faworkami, różami karnawałowymi i innymi smakołykami.

Impreza minęła w miłej atmosferze w towarzystwie najbliższych, którzy wraz z dziećmi bawili się i tańczyli w rytmie znanych pląsów, zabaw i piosenek przedszkolnych.

Dziękujemy wszystkim osobom, a więc:

- rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości,

- zaproszonym gościom za liczne przybycie i życzliwe słowa,

- p. wicedyrektor za obecność i słodką niespodziankę,

- p. Zdzisławowi z DK za obsługę sprzętu.

Mamy nadzieję, że ten dzień sprawił przyjemność także dzieciom, które włożyły dużo wysiłku, aby jak najlepiej uczcić swoje babcie i dziadków.

IWONA ROLIŃSKA

ELŻBIETA RYŻEWSKA