2018-01-25 r.
Wzorowy uczeń

Nowy semestr, nowy System Oceny z Zachowania, zatem i nowe, a raczej odświeżone, postanowienia piątoklasistów.

Na godzinie wychowawczej przed feriami uczniowie, pracując w grupach, wpisywali do krzyżówki swoje cechy. O niektórych jednak czasami zapominamy.

Jaki powinien być uczeń naszej klasy?

Uprzejmy, uczynny, uczciwy, serdeczny i sympatyczny, kulturalny, koleżeński, elokwentny i empatyczny, aktywny, asertywny, ambitny, współczujący, wyrozumiały i wrażliwy, obowiązkowy i odpowiedzialny, lojalny, mądry, miły, a nawet bohaterski.

Chwali się, że uczniowie znają tak wiele pozytywnych cech i je posiadają. Wiedzą, jacy być powinni - wszyscy i zawsze.

II półrocze rozpoczniemy od przypomnienia sobie tych uczniowskich zalet, więc klasę piątą ukończą sami wzorowi  uczniowie. Czego życzy dzieciom wychowawca.

Małgorzata Małek