2018-01-09 r.
Bożonarodzeniowe spotkanie

Przed świętami Bożego Narodzenia tradycyjnie w naszej szkole odbył się apel bożonarodzeniowy.

Uczniowie klasy V pod czujnym okiem pani katechetki Dominiki Morman, która zadebiutowała jako organizator tej uroczystości, przedstawili kilka wierszy o tematyce świątecznej. Były one przeplatane kolędami, które grała na akordeonie pani Dominika. Te, które znaliśmy, śpiewaliśmy wspólnie z panią, a te mniej znane pani wykonywała sama – pięknie. Przypomnieliśmy sobie też tradycje związane ze świętami.

Atrakcyjną, jak zwykle, częścią tej ciepłej, świątecznej uroczystości były występy klas, które prezentowały kolędy i pastorałki. Nowe aranżacje kolęd zachwycały publiczność. Aż się chciało tańczyć przy takich żywych, głośnych rytmach „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Wszyscy śpiewali „Bosego pastuszka” czy „Pastorałkę od serca do ucha”.

Nie zabrakło życzeń świątecznych od pani dyrektor Anny Czekaj – Biernat  dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

Nasze starsze koleżanki i koledzy z klasy III Gimnazjum, kiedy już zaprezentowali swój repertuar, zrobili bardzo miłą niespodziankę swojej pani – Agnieszce Brykner. Podziękowali za trud wychowawstwa i złożyli serdeczne życzenia urodzinowe. Oczywiście, nie powiedzieli, które to urodziny pani. To był bardzo miły i wzruszający gest, bo niebawem trzecioklasiści rozstaną się z naszą szkoła i wychowawcą.

22 grudnia w szkole zakończył się klasowymi Wigiliami. Nie zabrakło życzeń, opłatków, pierników, gorących pierogów, uszek i barszczu, za co pragniemy podziękować rodzicom i paniom z naszej szkolnej stołówki.

Magia Bożego Narodzenia sprawiła, że ten dzień przebiegał w miłej, radosnej atmosferze. Wszyscy wszystkim przekazywali na szkolnych korytarzach i w klasach życzenia „wesołych świąt”!

Natalia Brykner, Eliza Rolińska i pani Małek