2018-01-03 r.
TRIATHLON MATEMATYCZNY

Uczniowie klas I - VII brali udział w Ogólnopolskim Konkursie w serwisie MATZOO. Należało zarejestrować się na platformie konkursowej. Przez 3 tygodnie, co tydzień publikowana była nowa konkurencja "triathlonu", czyli zadania matematyczne do rozwiązania przez uczestników konkursu. Dla każdej klasy przygotowane one były odpowiednio pod względem trudności.

Przedsięwzięcie miało na celu wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci, upowszechnianie nauki przez zabawę. Poprzez różnorodność czekających na uczestników konkursu zadań (np. sprawność rachunkowa, rozwiązywanie zadań tekstowych, rozwiązywanie krzyżówek, rozwiązywanie łamigłówek i zadań graficznych), projekt miał na celu zwrócić uczniom uwagę, jak w wielu różnych dziedzinach spotykamy się z matematyką i jak ważne jest rozwijanie wszystkich związanych z nią umiejętności.

Wśród uczniów, którzy najlepiej rozwiązali zawarte w konkurencjach zadania rozlosowane zostały nagrody.

Tym razem w losowaniu nie mieliśmy szczęścia, ale nie zniechęca nas to. Konkurs był treningiem umiejętności naszych uczniów i  na pewno przystąpimy do kolejnej edycji.

Panie od matematyki