2018-01-02 r.
GRUDNIOWE WYDARZENIA W PRZEDSZKOLU

5 grudnia 2017 r. przedszkolaków odwiedził Pan Dariusz Otton, który z własnej inicjatywy omówił zawód piekarza. Zaprezentował dzieciom zakwas, ciasto chlebowe, formował wypieki typu bułki, chałki, rogaliki. Pan Dariusz umożliwił każdemu dziecku działanie manipulacyjne ciastem chlebowym. Na koniec poczęstował wszystkich uczestników prezentacji świeżym chlebem z masłem, który wyjątkowo w tym dniu smakował i pachniał.

Bardzo dziękujemy za to wspaniałe doświadczenie kulinarno- zmysłowo- poznawcze.

6 grudnia 2017 r. to tradycyjne MIKOŁAJKI. W tym dniu zawitał do przedszkola bardzo oczekiwany gość PAN MIKOŁAJ. Dzieciaki z dużą uwagą obserwowały nieznajomego, śpiewały, tańczyły, aby jak najlepiej zaprezentować się miłemu panu. W nagrodę zostały obdarowane paczkami i każdemu dziecku wykonano pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za czas poświęcony przedszkolakom.

11 grudnia 2017 r. odbyły się warsztaty artystyczne z udziałem mam. Dzieci wraz z zaangażowanymi Paniami: Brygidą Ossowską - Kurczab, Katarzyną Paszewską, Urszulą Sawicką, Agnieszką Silwanowicz, Marzeną Szabelską oraz Ewą Zielonko stworzyły piękne lampiony na Jarmark Bożonarodzeniowy.

Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom za pomoc i za to, że wsparły wychowawczynie w tak ważnym przedsięwzięciu.

Składamy również podziękowania rodzicom, którzy indywidualnie wykonali wartościowe ozdoby na kiermasz świąteczny: p. Agnieszce Downar, p. Marlenie Kogut, p. Tomaszowi Kuncowi, p. Dorocie Kędzierkiej, p. Patrycji Partyńskiej, p. Katarzynie Paszewskiej, p. Urszuli Sawickiej, p. Ewie Zielonko.

22 grudnia 2017 r. dzieci odwiedziły kino Wawel w Lubaniu i obejrzały wartościową bajkę pt. „Mikołaj w każdym z nas”.

Iwona Rolińska , Elżbieta Ryżewska