2018-01-02 r.
Jak klasa III b czekała na święta Bożego Narodzenia 2017 roku?

6 grudnia wiedzieliśmy, że otrzymamy prezenty, ponieważ byliśmy grzeczni, ale nie czekaliśmy na Mikołaja, bo wcześniej zaplanowaliśmy wycieczkę do kina ,,Wawel” na film pt. „Magiczne święta Kacpra i Emmy”. Seans odbył się w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej- ,,KinoSzkoła”. Głównym celem programu jest wzrost świadomości oraz kompetencji medialnych i społecznych wśród uczniów.

Przed filmem odbyła się prelekcja dotycząca tradycji świąt Bożego Narodzenia. Przypomnieliśmy sobie, jakie są świąteczne zwyczaje, tradycje, symbole, które mogliśmy także zobaczyć na ekranie. Podobały nam się również konkursy, podczas których mogliśmy wykazać się posiadaną wiedzą dotyczącą świąt.

Później obejrzeliśmy film, który opowiadał o przygodach Kacpra i Emmy. Zobaczyliśmy, jak główni bohaterowie przygotowują się do świąt, o czym marzą, jak wykonują świąteczne ozdoby i jak radzą sobie w różnych sytuacjach. Emma i Kacper zaprezentowali nam, jak utrzymywać relacje z bliskimi, pomagać sobie i dbać o świąteczną atmosferę.

Film był pouczający i wzruszający. Pokazał, co zrobić, aby święta były magiczne.

Gdy wróciliśmy do szkoły, w klasie czekały już na nas paczki od Mikołaja.

12 grudnia w naszej klasie odbyły się warsztaty plastyczne z rodzicami. Wcześniej mamy w domach upiekły nam pierniki. My ozdobiliśmy ciastka kolorowym lukrem, cukrowymi perełkami, groszkami i innymi ozdobami. Mamy pomogły nam pięknie zapakować smakołyki. Pierniczki ułożyliśmy na talerzykach i ozdobiliśmy świerkowymi gałązkami, białymi patyczkami, wstążkami oraz suszonymi owocami.

Pomagały nam Panie: Agnieszka Kaźmierczak, Marta Raczkowska, Magdalena Stryczek, Aneta Mogielska. Dziękujemy! To był nasz wspólny wkład w Jarmark Bożonarodzeniowy.

14 grudnia wspólnie ubraliśmy w klasie ekologiczną choinkę- jodłę. Dziękujemy Państwu Magdalenie i Rafałowi Stryczkom za podarowanie żywego drzewka do klasy oraz stojaka.

17 grudnia śpiewaliśmy wspólnie kolędy i pastorałki na jarmarku przed szkołą.

19 grudnia odbył się kolejne warsztaty plastyczne z panią Małgorzatą Fąfarą, która pokazała nam, jak zrobić papierową gwiazdę. Dziękujemy Pani Małgosi za poświęcony czas i zakup materiałów do wykonania świątecznych ozdób.

22 grudnia wzięliśmy udział w uroczystym apelu bożonarodzeniowym w naszej szkole, podczas którego zaśpiewaliśmy wspólnie pastorałkę pt. ,,Pastuszek”, a następnie podzieliliśmy się opłatkiem i zjedliśmy smakołyki od rodziców.

Uczniowie klasy III B pamiętali też o innych i wzięli udział akcjach zorganizowanych przez szkolny Wolontariat.

Uczniowie kl.III B i wychowawca Alicja Barabola