2017-11-09 r.
PAN KLEKS - WYJAZD DO TEATRU

30 października 2017 r. klasy czwarte pojechały do Lubania na spektakl teatralny pt. „Pan Kleks”. Sztuka została przygotowana przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Oto kilka refleksji uczniów na temat tego wydarzenia:

30 października 2017 r. byłam ze swoją klasą i z IV b na spektaklu pt. Pan Kleks. Występ podobał mi się, bo były dopracowane efekty specjalne, a piosenki pasowały do odgrywanej scenki. Przedstawienie opowiadało o zabawnym profesorze i jego przygodach. Największą nagrodą w tej akademii był pieg, ale nie taki zwyczajny….niebieski. Główny bohater - Pan Kleks był bardzo śmieszny - miał brązowe włosy i brodę. Zauważyłam, że elementem sztuki był wiersz Jana Brzechwy pt. „Kwoka”. Polecam!

Wiktoria Nieckarz kl. IV a

Spektakl pt. Pan Kleks był bardzo fajny. Wydarzenia rozgrywały się w akademii. Dekoracje, efekty specjalne i piosenki bardzo mi się podobały. Pan Kleks był: mądry, pomysłowy, śmieszny, wesoły. Jego uczniowie byli sympatycznymi chłopcami, których imiona zaczynały się na literę A. Bardzo zaciekawiły mnie przedmioty, których Pan Kleks uczył w swojej akademii. Chętnie wzięłabym udział w lekcji kleksografii. Przedstawienie było interesujące i zabawne, zachęciło mnie do przeczytania książki. Miło spędziłam czas z Panem Kleksem i jego uczniami z akademii.

Klaudia Narel kl. IV a

Dnia 30.10 2017 r. wraz z klasą IV a pojechaliśmy na spektakl pt. „Pan Kleks” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Pan Kleks prowadził akademię, w której uczyli się sami chłopcy. Ich zajęcia polegały na szalonych i dziwnych doświadczeniach oraz zabawie, a w nagrodę dostawali kolorowe piegi. Spektakl był ciekawy i fascynujący, a aktorzy świetnie spisali się w swojej roli. Przedstawienie bardzo mi się podobało i chętnie obejrzałbym następne przygody Pana Kleksa.

Szymon Kaniowski kl. IV b

Dnia 30 października 2017 r. moja klasa i klasa IV a pojechały do Domu Kultury w Lubaniu na przedstawienie. Sztuka teatralna nosiła tytuł „Pan Kleks” i była interesująca, a momentami straszna. Opowiadała ona o przygodach dzieci i szalonego profesora - Pana Kleksa oraz szpaka Mateusza, który jak się później okazało był zaczarowanym księciem. Akcja spektaklu toczyła się raz nad morzem, a raz w akademii. W nagrodę za dobrze wykonane zadanie dzieci dostawały od profesora kolorowe piegi, które jak się później okazało dawały różne, zwariowane moce. Pan Kleks posiadał również „zapasowe” oko, które razem z dziećmi wysyłał w kosmos. Wszyscy czuli się jak rodzina. Pod koniec przedstawienia okazało się, że to wszystko było tylko bajką. Moim zdaniem sztuka teatralna była bardzo ciekawa i interesująca. Aktorzy bardzo dobrze odgrywali swoje role. Gdybym mogła, to jeszcze raz pojechałabym na takie przedstawienie.

Katarzyna Makowa kl. IV b