2017-11-07 r.
Apel Ciszy w Szkole Podstawowej w Siekierczynie

Dnia 31.10.2017 r. około godziny 8.00 odbył się Apel Ciszy, na którym wybrane przez księdza dzieci przeczytały krótko o dniu Wszystkich Świętych.

Po zakończeniu dzieci rozeszły się do swoich klas, a delegacje wybrane przez wszystkie klasy wraz z opiekunami poszły zapalić znicze przy pomniku Pamięci Polskich Żołnierzy poległych za Ojczyznę w czasie II Wojny Światowej - koło naszej szkoły. Następnie przeszliśmy do dwóch pomników obok kościoła, przy cmentarzu - poświęconych pamięci Pomordowanych, Zamęczonych w więzieniach, łagrach i Zesłanych na Sybir oraz Księży Proboszczów pracujących w tutejszej Parafii. Światełko pamięci zostawiliśmy na koniec pod Krzyżem.

Gdy wszyscy pomodlili się i zapalili swoje znicze, wróciliśmy do szkoły na dalsze lekcje.

Maja Furdykoń, klasa IV a