2017-11-07 r.
Wydarzenia w przedszkolu- październik

5 października 2017 r. uroczystość przedszkolna pod hasłem „ Dzień Ziemniaka”.

W tym dniu dzieci poszerzały wiedzę na temat ziemniaka, uczestniczyły w zawodach sportowych z ziemniakiem w roli głównej, degustowały gotowane w „ mundurku” pyry oraz rozwijały swoją wyobraźnię, tworząc ziemniaczane stworki.

11 października 2017 r. wycieczka do lasu.

Tego dnia mieliśmy okazję gościć nauczycielkę przyrody- Panią Janinę Hładyk, która wprowadziła dzieci w tematykę związaną z lasem. Zaprezentowała na tablicy multimedialnej dary lasu, na podstawie ciekawych plansz zapoznała ze zwierzętami, żyjącymi na naszych terenach i omówiła ogólne zasady bezpieczeństwa. Na miejscu w lesie w Zarębie pani Janina uczyła dzieci m.in. rozpoznawania i nazywania drzew iglastych i zasad zbierania grzybów. Pobyt w lesie zakończyliśmy spacerem po dróżkach z naturalnymi przeszkodami.

17 października 2017r. spotkanie z panią stomatolog.

Naszym gościem w tym dniu była Pani Patrycja Partyńska, która bardzo dokładnie wyjaśniła dzieciom, czym zajmuje się osoba wykonująca zawód dentysty. Omówiła zasady dbania o zęby, ich budowę, wykonała doświadczenie z drożdżami w mleku, zwróciła uwagę na różne funkcje zębów. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w tak ciekawej prelekcji, a na koniec wykazały się zdobytą wiedzą.

26 października 2017r. wycieczka do Ceramiki w Rudzicy

Podczas pobytu w tym miejscu dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których poznały cykl wytwarzania rękodzieła w zakładzie, lepiły z gliny plastycznej, malowały wypalone kubki. Miło spędziły też czas na świeżym powietrzu, a kiełbaska z grilla smakowała im w tym dniu wyjątkowo.

Na koniec mali uczniowie wzięli udział w quizie z nagrodami. Troje dzieci, czyli Wiktoria Mulińska, Lena Sawicka i Szymon Robakowski otrzymali nagrody, bo wykazali się zdobytą wiedzą.

Co dwa tygodnie przedszkole odwiedzała też współpracująca z przedszkolem bibliotekarka Pani Marzena Stelmach, która wprowadzała dzieci w czytelniczy świat i za każdym razem prezentowała inne utwory z literatury dziecięcej. W rozwijaniu tego typu zainteresowań pomagała również uczennica z klasy IV a- Maja Furdykoń, która z własnej inicjatywy podjęła trud czytania młodszym koleżankom i kolegom i co tydzień realizuje swój plan.

W miesiącu październiku dzieci wykonywały własne eksperymenty plastyczno-techniczne i tworzyły wystawy. Dużo emocji budziło m.in. konstruowanie z Panem Piotrem Rolińskim robotów dla mamy i taty oraz innych prac, które można było oglądać na bieżąco w przedszkolu.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za wsparcie rozwoju dzieci poprzez atrakcyjne dla nich formy pracy.

Iwona Rolińska, Elżbieta Ryżewska