2017-10-27 r.
DZIECIĘCA ESKORTA - Po raz pierwszy w historii szkoły!

W sobotni wieczór, 21 października 2017 r., uczniowie klasy I naszej szkoły oraz 4-osobowa grupa dzieci z naszego oddziału przedszkolnego pełniła HONOROWĄ ESKORTĘ zawodników koszykówki w HALI PGE TURÓW ARENA w Zgorzelcu. Podczas tego wieczoru nasze dzieci wyprowadzały dwie drużyny: gospodarzy PGE TURÓW ZGORZELEC ORAZ GOŚCI ANWIL WŁOCŁAWEK.

Od początku temu honorowemu zadaniu towarzyszył pozytywny dreszcz emocji. Z niecierpliwością odliczaliśmy dni do tego wydarzenia, przygotowując sobie ustalone przez nas stroje i rekwizyty. Wspólnie opracowywaliśmy zasady zachowania podczas takiej imprezy. We wszystkim mieliśmy wsparcie ze strony Rodziców.

Wreszcie nadszedł ten wieczór. Uczniowie klasy I oraz 4-osobowa grupa dzieci przedszkolnych pełniła honorową funkcję ,,PGE DZICIĘCA ESKORTA”. Ich zadaniem było godne zaprezentowanie się podczas wyprowadzenia zawodników na boisko przed rozpoczynającym się meczem. Na trybunach wspierała nasze dzieci blisko 80-osobowa grupa kibicujących im rodziców, dziadków, rodzeństwa (starsi uczniowie naszej szkoły) i rodzin. Ogólnie biorąc prawie 100 - osobowa grupa z SP Siekierczyn stanowiła dość pokaźną grupę kibiców. Mecz pełen emocji: PGE Turów wygrał 99 pkt. do 96 pkt z Anwil Włocławek. Przypominam, że PGE Turów – to mistrz Polski 2014 r.

Jednak największe emocje czekały dzieci i rodziców po meczu. TEN CZAS BYŁ NAPRAWDĘ DLA NAS!

Dzięki operatywności i szybkiej reakcji jednej z naszych mam – Pani Agnieszce, po meczu zawodnicy wyszli do dzieci! Przy prawie pustych już trybunach, w radosnej atmosferze, składali autografy i nawiązywali krótkie rozmowy z naszymi uczniami. Był także czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia.

To był niezapomniany sobotni wieczór, pełen emocji, pozytywnych przeżyć, radości i dobrej wspólnej zabawy!

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ, ABY NASZE DZIECI MOGŁY PRZEŻYĆ TAKIE CHWILE!

Dodatkowe zdjęcia z meczu i naszej eskorty można obejrzeć na facebook PGE Turów Zgorzelec.

wych. Wiesława Ostrowska

Byłam zachwycona, zachowaniem naszych dzieci i ich postawą, jak najczęściej bywa. Maluszki "stanęły na wysokości zadania". Byłam pewna, że pani W, Ostrowska i rodzice naszych maluchów świetnie się przygotują do tego wydarzenia. To rodzice są "CZYNNIKIEM SPRAWCZYM" jesli chodzi o zachowanie dzieci w rozmaitych sytuacjach, a pełna zrozumienia i przyjazna współpraca między rodziną a szkołą daje wspaniałe efekty.. Dziękuję Wam wszystkim za godne reprezentowanie naszej szkoły - ESKORCIE, RODZICOM I CAŁYM RODZINOM, a PANI WIESI ZA ZORGANIZOWANIE CAŁEJ GRUPY. I dowiedziałam się, że "cięzko było, ale ich rozwaliliśmy w dogrywce". Też uważam, że to zasługa NASZEJ ESKORTYsmiley

Dziękuję także przyjacielowi naszej Szkoły, pani Beacie Siodłak - nauczycielce z SP nr 1 w Lubaniu za pomoc w zorganizowaniu tego cudownego dla naszych dzieci zdarzenia.

Anna Skowrońska