2017-10-12 r.
Projekt międzynarodowy eTwinning

Na początku października rozpoczęliśmy realizację pierwszego projektu eTwinning. eTwinning to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

W projekcie bierze udział klasa II G pod kierunkiem p. Iwona Waniec-Frydrych. Naszym partnerem są szkoły z Polski, Słowacji, Francji, Chorwacji i Rumunii, a tytuł projektu brzmi Europäer - unterschiedlich, aber zusammen”. Realizacja projektu została starannie przygotowana i zaplanowana. Na każdy miesiąc przygotowano zadania do zrealizowania. Głównym celem projektu jest uczenie tolerancji i szacunku względem innych ludzi; doskonalenie umiejętności językowych; rozwijanie kompetencji w zakresie użycia TIK; uczenie tolerancji i współpracy w grupach oraz rozwijanie u dzieci aktywności i myślenia twórczego.

Jesteśmy pewni, że realizacja tego projektu zaowocuje wymianą doświadczeń i będzie inspiracją do poznawania multimedialnych możliwości oraz nowych narzędzi pracy.

Projekt będzie realizowany do końca lutego.

Iwona Waniec-Frydrych