2017-10-09 r.
Wybory Samorządu Uczniowskiego

4 października odbyły się wybory przewodniczącego, zastępcy oraz sekretarza SU. Komisja wyborcza w składzie: Aleksandra Stelmach – IV a, Martyna Kowalska – IV b, Nikola Taczała - V, Klara Szmigiel -VI, Zuzanna Zielonko - VII, Nikola Skóra- II g i Natalia Gul- III g podczas przerw przeprowadziła wybory. Każdy uczeń, po złożeniu podpisu na liście, otrzymał kartę wyborczą, którą po uzupełnieniu wrzucił do urny.

W głosowaniu wzięło udział 146 uczniów na 182 uprawnionych. Oddano 116 ważnych głosów i 30 głosów nieważnych.

Wyniki wyborów:

Michał Szmigiel- 67 głosów (58%)- Przewodniczący

Aleksandra Jaworowska – 28 głosów ( 24%)- Zastępca

Gabriela Czarna- 17 głosów (15%)- Sekretarz

Przeprowadzone działania miały na celu przygotowanie uczniów do życia w społeczeństwie obywatelskim, zapoznanie z zasadami przeprowadzania demokratycznych wyborów, z zasadami oddawania głosów.

Dziękuję uczennicom klasy V - Zuzi Zapotocznej i Oli Zacharczuk oraz rodzicom dziewczynek za wykonanie urny wyborczej, która będzie nam służyć przez kolejne lata.

Opiekun SU- Agnieszka Brykner