2017-10-06 r.
Europejski Dzień Języków Obcych

27 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Głównym celem takiego święta jest promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować, a także propagowanie nauki języków obcych.

Nauczycielki języków obcych (p. Iwona Waniec-Frydrych i p. Justyna Otton) przygotowały liczne atrakcje i konkursy dla swoich uczniów. Zaczęliśmy od oficjalnej rejestracji naszej imprezy na stronie Europejskiego Dnia Języków Obcych. Następnie w klasach I-III został ogłoszony konkurs na flagę europejską. Równolegle został przeprowadzony etap szkolny Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Nachbarsprachen in der Euroregion Neiβe”.

Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali dekorację szkoły. Górny hol został ozdobiony flagami europejskimi, powstały również gazetki na temat EDJO, ciekawostek językowych i zalet uczenia się języków obcych.

W trakcie apelu uczniowie poznali genezę EDJO i zaprezentowali swoje umiejętności językowe. Było powitanie w różnych językach, występ wokalno-taneczny zerówki i prezentacja strojów charakterystycznych dla danego państwa europejskiego. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała również klasa III a i b oraz III G śpiewając piosenkę „You can count on me” Bruno Marsa. Było barwnie i kolorowo. Po apelu nagrywaliśmy filmy video na temat naszych ulubionych języków. W ten sposób przyłączyliśmy się do pobicia światowego rekordu z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólną zabawę. Zapraszamy za rok na kolejne obchody EDJO!

I.Waniec-Frydrych