2017-10-04 r.
Wycieczka do lasu

Dnia 2 października nasza klasa wybrała się na wycieczkę do lasu. Celem wyprawy była obserwacja przyrody i zmian zachodzących wczesną jesienią w lesie.

Na miejscu odbyliśmy spacer przez las. Powietrze pachniało grzybami. Zielony mchy ozdobione były żółtymi liśćmi brzozy. Usłyszeć można było śpiew różnych ptaków między innymi sójki. Dostrzegliśmy bażanta, żabę, biedronkę i mrówki. Poznaliśmy warstwową budowę lasu. Widzieliśmy drzewa iglaste i liściaste takie jak: sosny, świerki, lipy, klony, brzozy. W blasku słońca liście mieniły się różnymi kolorami. Po długim marszu usiedliśmy na skraju lasu i zjedliśmy śniadanie. Później bawiliśmy się w chowanego. Po zabawie mogliśmy przytulić się do wybranego drzewa i dotknąć korę drzew. Zebraliśmy kolorowe liście, żołędzie, kasztany, gałązki, które wykorzystamy na edukacji plastycznej i ozdobimy nasz kącik przyrody.

Szliśmy również obok stawu, gdzie mogliśmy podziwiać kaczki, łabędzie i czaplę. W drodze powrotnej zaszliśmy na basen. Tam graliśmy w siatkówkę.

Zmęczeni, ale uśmiechnięci i bogatsi o wiedzę dotyczącą lasu, wróciliśmy do szkoły. Wycieczka nam się podobała, bo był piękny i słoneczny dzień.

Oliwia Downar - uczennica klasy III b