2017-10-04 r.
Leśna Akademia Sportu - Olimpiada

Jak już wcześniej pisaliśmy nasza szkoła przystąpiła do projektu Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży wdrażanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej realizowanego pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i przy dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zwieńczeniem wyżej wymienionego projektu była olimpiada sportowa zorganizowana w Szkole Podstawowej w Smolniku dnia 03 października 2017 roku. Olimpiada składała się z trzech części.

Pierwsza część rozpoczęła się powitaniem i przedstawieniem szkół, których przybyło aż osiem z terenu Dolnego Śląska. Następnie wyświetlono film o historii olimpiad na świecie. Po obejrzeniu filmu młodzież odpowiadała na pytania za które mogła zdobywać nagrody. Niespodzianką była obecność gwiazd sportu: Sebastiana Chmary - Halowego Mistrza Europy w siedmioboju w roku 1998, Halowego Mistrza Świata w roku 1999, Pawła Januszewskiego - Mistrza Europy w roku 1998 w biegu 400 m przez płotki oraz Pawła  Czapiewskiego - rekordzistę Polski w biegu na 800 m.

Druga część rozpoczęła się zapaleniem znicza olimpijskiego, aby atmosfera przypominała choć w części prawdziwą olimpiadę. Następnie podzielono zawodników na pięć grup, którym przydzielono następujące stacje: skok wzwyż techniką flop, bieg przez płotki, starty z różnych pozycji, trójskok, bieg slalomem. Po kilku minutach grupy zmieniały stację tak, aby każda spróbowała swoich sił na każdej stacji.

Ostatnią częścią olimpiady była rywalizacja sportowa w postaci biegu sztafetowego na czas. Niestety z powodu pogody bieg musiał się odbyć na hali, co bardzo utrudniło zadanie. Po bardzo zawziętej rywalizacji nasza szkoła zdobyła czwarte miejsce. Wszyscy zawodnicy otrzymali medal, koszulkę i worek a drużyna dyplom i puchar.

Po podsumowaniu olimpiady wszystkich poczęstowano pysznym obiadem a osoby chętne mogły dostać autografy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z gwiazdami sportu. Nasi uczniowie w wyśmienitych nastrojach, najedzeni, cali i zdrowi wrócili szkolnym gimbusem do domu. Ta impreza na długo zostanie nam wszystkim w pamięci.

Anna Frydryk