2017-07-10 r.
LEŚNA AKADEMIA SPORTU DZIECI I MŁODZIEŻY

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Siekierczynie wspólnie z Gminą Siekierczyn odpowiadając na zaproszenie Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej przystąpiła do projektu „Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży”. W projekcie uczestniczy ok. 50 szkół podstawowych z województwa dolnośląskiego. Projekt realizowany jest pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i przy dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Celem projektu jest promocja aktywności ruchowej dzieci i młodzieży z terenów wiejskich poprzez organizację dodatkowych zajęć sportowych na świeżym powietrzu. Zajęcia prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego Anna Frydryk. Projekt przewiduje, że każdy uczeń otrzyma poradnik do samodzielnego trenowania oraz dyplom uczestnictwa, a szkoła otrzyma niezbędny sprzęt sportowy do prowadzenia zajęć. Zwieńczeniem projektu będzie olimpiada sportowa, w której wezmą udział gwiazdy sportu.

Mamy za sobą już kilka zajęć. Uczniowie ambitnie zmagali się z różnymi zadaniami sportowymi. Lekko nie było, ale humory dopisywały i nastawienie było pozytywne. Ponownie spotkamy się po wakacjach.

Anna Frydryk