2017-07-10 r.
Konkurs „Z niemieckim w drogę!” – jesteśmy jedni z najlepszych!!!

Na początku czerwca uczniowie klasy I gimnazjum wzięli udział w projekcie pod hasłem „Erlebnisreise mit Deutsch/ Z niemieckim w drogę" realizowanym przez Goethe-Institut we współpracy z wydawnictwem LektorKlett. Celem projektu  była promocja nauki języka niemieckiego wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Zadaniem zespołu było przygotowanie plakatu konkursowego w formacie zdjęcia-stopklatki, nawiązującego do tytułu projektu. Do zdjęcia należało dodać komentarz w postaci tzw. „dymków” lub podpisów w języku niemieckim. Przygotowując się do konkursu, zadbaliśmy o „niemieckie” gadżety, omówiliśmy wygląd zdjęcia i podpisy do niego. Następnie udaliśmy się na spacer po najbliższej okolicy, aby wybrać odpowiednie miejsce na naszą sesję zdjęciową. Po zrobieniu wielu ujęć, wybraliśmy zdjęcie i wykonaliśmy „dymki”. Następnie zdjęcie wysłaliśmy i w napięciu czekaliśmy na ogłoszenie wyników, które miało się pojawić 20 czerwca.

Spośród prawie 200 prac, nasza szkoła znalazła się w zwycięskiej piętnastce!!! Przyznano nam nagrodę Box Erlebnisreise i nagrodę niespodziankę!!! Box Erlebnisreise to pudełko z materiałami dydaktycznymi do wykorzystania w nauce, promocji języka niemieckiego lub do przeprowadzenia niestandardowej lekcji pokazowej. Znajdują się w nim m.in. gry językowe, plakaty karty pracy. Nie wiemy tylko, co będzie nagrodą niespodziankąsmiley Cieszymy się ogromnie i nie możemy doczekać się lekcji języka niemieckiego w nowym roku szkolnym, podczas której będziemy mogli wszystko obejrzećsmiley

Iwona Waniec-Frydrych