2017-07-10 r.
Gala Laureatów nagród Starosty.

Dnia 7 czerwca 2017 roku, czworo uczniów naszej szkoły pojechało wraz z panią Jolantą Iwanek do Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Lubaniu na XIII Powiatową Galę Laureatów nagród Starosty za promocję powiatu lubańskiego. Nagrody Starosty zostały jednak rozdane tylko uczniom klas ponadgimnazjalnych i specjalnych. Ale również podczas niej zostały wręczone nagrody za konkurs ,,Przyłapani na odkrywaniu. Dziedzictwo kulturowe powiatu lubańskiego”. To właśnie w nim zostali nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły.

Zanim rozpoczęło się rozdanie, uczniowie mieli okazję wysłuchać parę utworów, takich jak na przykład ,,He's a pirate” znanego z ,,Piratów z Karaibów”, wykonanych przez uczniów i nauczycieli szkoły muzyczne.

Wracając do rozdania. W każdej kategorii znajdował się przynajmniej jeden uczeń z naszej szkoły.

W kategorii przedszkolaki i uczniowie klas I-III, Amelia Paszewska z klasy II a zdobyła III miejsce.

W kategorii uczniowie klas IV-VI, II miejsce zajął Kamil Płucienniczak z klasy VI.

Natomiast w kategorii uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, II miejsce zajęła Karolina Latkowska z klasy II, a III miejsce Paweł Mielnik z klasy III.

Po rozdaniu nagród uczniowie wraz z panią Iwanek wrócili do szkoły.

Paweł Mielnik