2017-03-20 r.
„Dzień świętego Patryka”

17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień świętego Patryka – patrona Irlandii. W tym dniu uczniowie przyszli na zajęcia języka angielskiego ubrani na zielono, a niektórzy mieli przypięte zielone koniczynki.

Podczas lekcji uczniowie zapoznali się z postacią św. Patryka, historią i tradycją tego święta. Klasa I wysłuchała bajki o Patryku, a następnie bezbłędnie odpowiedziała na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu. Za poprawną odpowiedź uczniowie otrzymali owieczki własnoręcznie wykonane przez Maję Iwanek z klasy II gimnazjum. Kolejnym punktem zajęć było poszukiwanie ukrytych złotych monet i malowanie flagi Irlandii.

Klasa IV również wysłuchała legendę o św. Patryku przygotowaną przez Dominikę Rozińską. Następnie uczniowie rozwiązywali quiz dotyczący Irlandii  opracowany przez Natalię Brykner i poszukiwali skarbu pilnowanego przez skrzata Leprechaun. Za tę część zajęć była odpowiedzialna Natalia Majer.

Oprócz nauki i zabawy było również coś dla podniebienia – pyszne, zielone drugie śniadanie. Obok ciast, ciasteczek i galaretki, znalazły się warzywa, owoce, koktajl mleczno-owocowy i napoje. Było więc nie tylko zielono, ale i zdrowo.

Bardzo dziękuję uczniom i rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego dnia i mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy świętować w szerszym gronie.

Iwona Waniec-Frydrych