2017-03-20 r.
CO SŁYCHAĆ W KLASIE III B?

W poszukiwaniu wiosny!

Wiosna coraz bliżej, więc uczniowie klasy III b postanowili jej poszukać w najbliższej okolicy.

Wybraliśmy się na wycieczkę do ogródka państwa Ogonowskich. Mogliśmy tam znaleźć bardzo ciekawe okazy, które zwiastują szybkie panowanie wiosny. Uczniowie wyszukiwali i zapisywali nazwy roślin oraz wykonywali ich szkice, aby później zrobić album wiosennych roślin. Zauważyliśmy rzadko spotykaną na naszych terenach przylaszczkę pospolitą, oczara - krzew który ma pomarańczowo – bordowe kwiaty, kolorowe krokusy, przebiśniegi i niebieskie cebulice. Z ziemi zaczęły wychodzić: hiacynty, narcyzy, tulipany, oraz zioła: szałwia, rozmaryn, lubczyk, oregano. Słyszeliśmy radosny śpiew ptaków, które sprzątały swoje gniazda. Wszyscy stwierdzili, że wiosnę „czuć w powietrzu”.

Państwu Ogonowskim bardzo dziękujemy za umożliwienie nam zorganizowania tak ciekawej lekcji.

Elżbieta Ryżewska