2017-03-15 r.
Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny, czyli o Dniu Kobiet w siekierczyńskiej szkole.

Co roku uroczyście świętujemy Dzień Kobiet. Zaczęliśmy od życzeń, które wyrapowali chłopcy:

„Zero mycia, zero prania, zero szycia, gotowania.

Dziś Dzień Kobiet, drogie Panie,

tysiąc kwiatów przed śniadaniem,

By panowie przy was mdleli,

nosić Was na rękach chcieli,

by Wam dali coś w prezencie,

gdy dzień 8 marca będzie!”

Paniom zostały wręczone piękne laurki w kształcie kwiatka z zaproszeniem na  program artystyczny. Na scenie zobaczyliśmy młodych artystów z klas IV, V, VI oraz I i II gimnazjum. Dowiedzieliśmy się, że:

- najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny,

-z dziewczynami nigdy nie wie, oj, nie wie się, czy dobrze jest, czy może jest już źle,

- kobieta to nie taka znowu słaba płeć,

- na dodatek marzy o chłopcu z gitarą,

-i nie ma co na siebie włożyć,

-wielu rzeczy robić dziewczętom nie wypada,

- boi się sama spać,

-najcięższą plagą egipską jest… zakochanie.

A najśmieszniejsze jest to, że my naiwnie wierzymy, że pojawi się książę na białym koniu i …zresztą w każdej ropusze widzimy księcia i z tego biorą się same nieszczęścia. I „nieszczęście”, a właściwie prawdziwy pech dotknął naszych wykonawców, gdyż nastąpiła awaria sprzętu odtwarzającego, ale nie ma takiej sytuacji, aby artyści nie mogli sobie z nią poradzić! Zawsze są gotowi do akcji. Świetnie sobie poradzili ze śpiewem. Brawa!!!

Brawa należą się wszystkim wykonawcom programu, którzy wspaniale się zaprezentowali na scenie, a publiczność też doskonale się bawiła i gorącymi oklaskami podziękowała artystom.

Na scenie zobaczyliśmy wielu „wyjadaczy”, ale też pokazali się debiutanci, którzy doskonale się spisali.

Eliza wykonywała przedwojenny numer „Ja się boję sama spać” i tak to zdarzenie relacjonuje:

„Grałam „słodką” dziewczynkę, która żali się na problemy ze snem pomimo własnego łóżeczka, poduch oraz towarzystwa misiów. Świetnie czułam się w tej roli. Nie miałam tremy, bo już raz występowałam. Mam nadzieję, że poszło mi dobrze. Po swoim występie trzymałam kciuki za Natalkę, Olę, Maję i za wszystkich uczestników.”

Szkolna akademia miała wywołać uśmiech na twarzy kobiet i tych dużych, i tych małych, i chyba to się udało.  Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim wykonawcom i oznajmiła, że lekcji tego dnia już nie będzie. I to była cudowna wiadomość!!!

Natalka Gul, Eliza Rolińska i pani od polskiego.