2019-01-22 r.
MISTRZ ORTOGRAFII 2018/2019

Sukcesem zakończył się wyjazd naszej uczennicy MAGDALENY BRODZIAK z klasy VIII na VIII etap powiatowy Konkursu Ortograficznego w ramach współpracy naszej szkoły z lubańskim Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Lubaniu. Konkurs odbył się 8 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Smolniku.

Magda, której towarzyszyła jak zwykle mama, Pani Ewa Brodziak, wspaniale poradziła sobie z treścią dyktanda – bardzo trudnego – i zajęła III miejsce w powiecie. Niestety, to już ostatni raz, kiedy tegoroczna ósmoklasistka reprezentuje naszą szkołę. Dodam tylko, że to nie pierwszy etap powiatowy, w którym właśnie Magda nas reprezentowała.

Pozostaje nam życzyć Magdzie sukcesów w szkole średniej, co też z niekłamaną radością czynimy.

Małgorzata Małek