2019-01-18 r.
II miejsce w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek

Dnia 10 stycznia 2019 r. w szkole Podstawowej im. Emilii Plater w Platerówce, pod patronatem PCE w Lubaniu, odbył się III Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Przegląd jest konkursem, skierowanym do przedszkoli i wszystkich uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu lubańskiego.

W tegorocznym konkursie naszą szkołę reprezentował duet chłopięcy z klasy drugiej: Konrad Mydłowski i Łukasz Sawicki. Nasi artyści w swoim repertuarze zaprezentowali umiejętności i zdolności instrumentalno-wokalne. W programie muzycznym do kolędy ,,Jezusa Narodzonego” chłopcy wykorzystali grę na skrzypcach, pałeczki drewniane do akompaniamentu, śpiew indywidualny i w duecie oraz grę na flażoletach. Za swój występ duet artystyczny z klasy drugiej otrzymał II miejsce wśród ośmiu występujących szkół z powiatu lubańskiego.

Występy oceniało powołane przez organizatora jury. Pod uwagę brane były: dobór strojów i rekwizytów, walory wokalne, aranżacja i interpretacja utworu oraz dobór repertuaru.

Pragnę wspomnieć, że uczniowie klasy II już od roku realizują PROGRAM EDUKACYJNY ,,Dodajmy dziecku skrzydeł, czyli jak rozwijać  zainteresowania, pasje i zdolności”.

Serdecznie gratuluję sukcesu Konradowi i Łukaszowi oraz ich Rodzicom.

wych. Wiesława Ostrowska