2018-10-29 r.
Zdolni Ślązacy 2018

Konkurs interdyscyplinarny dla uczniów szkół podstawowych „zDolny Ślązaczek” rozpoczął sezon konkursowy 2018/2019.

Konkursy organizowane przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu zostały podzielone na klasy IV – VIII - szkoły podstawowe i klasa III - gimnazjum.

Łącznie 36 uczniów z naszej szkoły przystąpiło do tych konkursów, z czego etap szkolny dla szkół podstawowych napisało 29 uczniów, a 7 gimnazjalistów wzięło udział w konkursie „zDolny Ślązak” .

W czterech konkursach dla uczniów szkół podstawowych najwyższe wyniki osiągnęli:

Marcin Orzechowski z klasy VIII – w konkursie matematycznym i z języka niemieckiego, Kamil Płucienniczak z klasy VIII w konkursie z języka polskiego, a Klara Szmigiel z klasy VII zdobyła najwięcej punktów w konkursie z języka angielskiego.

Spośród gimnazjalistów, którzy też przystąpili do czterech konkursów, największą ilość punktów aż w trzech konkursach zdobył Bartosz Łuksza – konkurs humanistyczny, matematyczno – fizyczny i z języka angielskiego. Ola Jaworowska napisała najlepiej konkurs z języka niemieckiego.

Czekamy na wyniki z innych szkół, bo od nich jest uzależniony udział naszych uczniów w etapie powiatowym.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Małgorzata Małek

Stronę dwiedziło: 120125 osób.