2018-06-21 r.
O konkursie plastycznym „Wędrówki szlakiem wartości”.

W kwietniu bieżącego roku ruszyła VII edycja konkursu pt. ,,Wędrówki szlakiem wartości”, którego organizatorem jest Fundacja PAX ET BONUM we Wrocławiu oraz Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu im. Konstytucji 3 Maja. Co roku, tematyka konkursu porusza różne wartości ważne dla współczesnego człowieka, zwłaszcza dzieci i młodzieży. W tym roku temat był bardzo interesujący, dlatego postanowiłam wziąć w nim udział. Temat brzmiał:

MATKA

„(…) nieludzkie piękno mistrzów

a tu zwykła matka

jej nos okulary i pacierz na stole

moczopędna pietruszka

z selerem sałatka

i bardzo ludzka miłość (…)”

(ks. Jan Twardowski)

Głównymi celami konkursu były przede wszystkim propagowanie wśród młodego pokolenia idei pokoju i uświadomienie jego wartości we współczesnym świecie, a także rozwijanie wśród młodych Polaków idei patriotyzmu. W tym konkursie brały udział także dzieci niepełnosprawne oraz z różnych wyznań w przedziale wiekowym od 6 do 19 lat w różnych kategoriach. Podczas tworzenia pracy plastycznej należało się kierować podanym wskazówkami, jak i wykazać się inwencją twórczą, a przede wszystkim oryginalnym i zaskakującym podejściem do tematu.

Moja praca została doceniona. Zajęłam II miejsce w kategorii gimnazjum w konkursie plastycznym. Mimo że nie mogłam pojawić się na uroczystej gali rozdania nagród we Wrocławiu, cieszę się, że moja praca została zauważona i doceniona. Jest to dla mnie duże osiągnięcie.

Maja Iwanek

Brawo!!! Maju, gratulujemy Ci kolejnego sukcesu i życzymy Ci powodzenia w Twojej dalszej życiowej drodze.

Twoi nauczyciele

Stronę dwiedziło: 120126 osób.